Projektägare- Örjan Norberg; Enhetschef Innovation och forskningsanslag på VLL: Orjan.Norberg@vll.s

Projektkoordinator/Kommunikatör– Sara Nilsson; Innovation och forskningsanslag, VLL: Sara.h.Nilsson@vll.se, 0703038101

 

Testytor & Upphandling

Jenny Ferry; MT FoU VLL: Jenny.Ferry@vll.se

Fredrik Öhberg; MT FoU VLL: Fredrik.Ohberg@vll.se

 

Affärsutveckling

Tomas Gustafsson; Innovation och forskningsanslag, VLL: Tomas.Gustafsson@vll.se 0705146647

Annica Simonsson; Innovation och forskningsanslag, VLL: Annica.Simonsson@vll.se 0703189136

Peter Hägglöf;Innovation och forskningsanslag, VLL: Peter.Hagglof@vll.se 0702966330

Annelie Karlsson; Lycksele Kommun: Föräldraledig tom 2018.08.30

 

Kapacitetbyggnad för små & medelstora företag

Niklas Gandal; Samhällsbyggnad, Region Västerbotten: Niklas.Gandal@regionvasterbotten.se

Nils Sandberg: Innovation och forskningsanslag, VLL: Nils.Sandberg@vll.se

Jörgen Niemann: Samhällsbyggnad, Region Västerbotten: Jorgen.Niemann@regionvasterbotten.se

Rebekka Mannelqvist; Innovation och forskningsanslag, VLL: Rebekka.Mannelqvist@vll.se

 

Öppen Innovation/ Idéutveckling / Prototyping

Karin Danielsson; Informatik, Umeå Universitet: Karin.Danielsson@umu.se

Robyn Schimmer; Informatik, Umeå Universitet : Robyn.Schimmer@umu.se

Anna Croon Fors; Informatik, Umeå Universitet: Anna.Croon@umu.se

Magnus Lindgren; Sliperiet, Umeå Universitet: Magnus.p.Lindgren@umu.se

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn